FAQ

1. Mám umýt láhev před prvním použitím?

Jistě! Equa láhev by měla být před prvním použitím umyta čistícím prostředkem.

2. Z jakého materiálu jsou Equa láhve na pití vyrobeny?

EQUA BPA-free láhev na pití je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který není zdraví škodlivý. Láhve Equa jsou vyrobeny z Eastman Tritan, což je speciálně upravený amorfní copolyester, který může přijít do styku s jídlem a nápoji a neuvolňuje žádné škodlivé látky.

3. Jsou Equa láhve na pití opravdu zdraví neškodné? Co znamená zkratka “BPA free”?

Jistě, jsou neškodlivé a vhodné tak i pro malé děti. Díky použitému materiálu můžete z láhve pít teplé i studené nápoje. Láhve jsou BPA free což zaručuje, že láhev neuvolňuje škodlivou látku bisfenol A ve zkratce BPA, protože tuto látku láhev neobsahu. Tuto látku mohou obsahovat méně kvalitní plastové láhve neznámých výrobců.

4. Jaký je objem láhve Equa?

Equa plastová láhev bez škodlivé látky BPA má objem 600 ml.

5. Mohu láhev plnit sycenými nápoji, nápoji s bublinkami?

Ne, láhev není možné plnit sycenými nápoji! Takový nápoj vytváří vnitřní tlak, který si musí najít cestu ven, dochází k úniku přes závěr láhve, který není konstruován jako tlaku vzdorný uzávěr.

6. Mohu láhev plnit alkoholickými nápoji?

Ano, plastová láhev na pití Equa může být plněna alkoholickými nápoji, nesmí ale být syceny - obsahovat bublinky!

7. Mohu láhev naplnit horkým nápojem?

Jistě! Díky kvalitnímu plastu je možné láhev plnit horkými nápoji. Láhev je odolná teplotám od -20 do +100 °C. Jen buďte opatrní, povrch láhve není tepelně izolován, bude tak stejně horký jako nápoj samotný.

8. Může být láhev umyta v myčce na nádobí či ohřívána v mikrovlnce?

Pozor. plastovou láhev Equa není možné dávat do mikrovlnky. Neohřívejte nápoje v mikrovlnce! Plastová láhev na pití Equa bez BPA můžete mýt myta v myčce nádobí, používejte jen neagresivní prostředek, jinak hrozí zníčení motivu natištěném na láhvi.